Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.7.2017 – Dar byl vyšetřen na kardiu a očním

Počátkem letošních prázdnin jsem nechala Dara vyšetřit na klinice kardio na VŠV v Brně. Chtěla jsem mít jistotu, že Dar má srdce v pořádku a stopařskými tréninky i závody na plném letním slunci mu neublížím… A když již jsme na veterině byli, zastavila jsem se po předchozí domluvě s šéfem očního, že Dara vyšetří i tam.

Na očním Dara vyšetřila paní doktorka, která se specializuje na dědičné oční choroby, zejména na šedý zákal. Vyšetření dopadlo výborně, oči jsou naprosto v pořádku a bez nálezu … žel díky dovolené šéfa kliniky, který by nález „oficiálně posvětil“ certifikátem, nemáme na vyšetření žádný doklad a dokonce ani zprávu pro naši veterinářku. Takže pokud bych chtěla mít výsledek „černý na bílém“, musím prý totéž vyšetření s Darem absolvovat znovu u šéfa kliniky…

Na kardiu jsme poté absolvovali kompletní vyšetření srdce včetně RTG hrudníku. Dar byl při všech vyšetřeních neskutečně hodný, nepotřebovali jsme ani náhubek, ani žádné anestetikum, a snímky RTG vyšly perfektně na první pokus. Výsledek vyšetření mne velice potěšil … Dar je naprosto zdravý!!! Zprávu jsme dostali až dodatečně e-mailem, asi byla škoda, že jsem sebou neměla Darův PP k zápisu výsledku. Nicméně zprávu jsem alespoň mohla zaslat k zápisu výsledku vyšetření na klub.

Zda znovu podstoupíme vyšetření na očním jen „kvůli papíru“ si ještě hodně rozmyslím.