Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sluneční zátoka 2012

20. 8. 2012

Sluneční zátoka 11. – 16.8.2012

 

Letošní léto jsme na pozvání našich přátel z Hw klubu Aleše a Lucky Makovcových vyrazili ještě na jeden tábor se psem, i když tentokrát z časových důvodů zkrácený jen na necelých 5 dní, do Foglarovy Sluneční zátoky.

Sluneční zátoka leží u Ledče nad Sázavou - je to skautský či vodácký tábor, který toho již dost pamatuje, a podmínky ubytování jsou trochu „spartánské“. Jistě nic pro „hotelové povahy“. Ale místo a okolní příroda jsou nádherné a rozhodně stojí za trochu nepohodlí…

Původně nás mělo být ve Sluneční zátoce kolem čtyřiceti, ale poslední týdny před táborem stíhala Makovcovy jedna vážná nehoda za druhou a tak si lidé v domnění, že tábor bude zrušen, zařídili dovolenou jinde.

Ale i když jsme se nakonec zúčastnili tábora jen my (já a manžel) s Makovcovými - a nebo možná naopak právě proto - pobyt jsme si skutečně užili. Ráno jsem Darovi natáhla stopu na Sluneční louce, po snídani jsme pod Lucčiným vedením trochu pocvičili poslušnost, v podvečer jsme si poslušnost zopakovali a nebo procvičovali pěkné předvedení na výstavu. Během dne jsme na místním hřišti sportovali nebo vyrazili na výlet a několik večerů strávili povídáním u táboráku.

V pondělí odpoledne jsme se rozhodli vyrazit spolu se psy vlakem do sousední stanice na Stvořidla – nádhernou část Sázavy s obrovskými kameny. Když jsme však došli na nádraží, zjistili jsme, že vlak, kterým jsme chtěli jet, ve všední den nejezdí – a na další nemělo smysl čekat, tak jsme místo toho podnikli „socializační výlet“ do Ledče a popocházeli se tam po náměstí i části nábřeží. Na Stvořidla jsme si pak zajeli následující den po obědě. Dar tak měl příležitost se poprvé svézt vlakem. Musím přiznat, že zatímco Makovcovic mladé fenky (hovawartka Havana a půlroční kokršpanělka Madla), které už vlakem jely, braly tu jízdu s naprostým klidem, Dar se vrzajícího vagonu lokálky trochu bál a stále mi zalézal pod nohy.

Následující den, středa, poslední den, který jsme mohli s manželem na táboře strávit, byl zřejmě nezapomenutelný… Po snídani jsme vyjeli na výlet na nedalekou rozhlednu v lesích a dopřáli tak našim pejskům pořádné vyběhání. Přestože jsme kvůli času až k rozhledně nedošli, přece to byla velmi pěkná procházka. Po obědě jsme nechali psy odpočívat a zajeli se podívat na jeden z největších hradů v Čechách, Lipnici nad Sázavou. Večer pro nás a naše nové kamarády Evu a Zbyňka uspořádal Aleš v doprovodu Lucky a nejstaršího syna Jonáše asi hodinový koncert., který byl silným a neuvěřitelně krásným zážitkem pro nás všechny. Rozloučili jsme se pak s táborem u ohně, kde jsme seděli pod nádherně jasným hvězdným nebem ještě dlouho přes půlnoc…

Za všechny krásné zážitky posíláme Alešovi, Lucce i jejich dětem velké díky.

 

Náhledy fotografií ze složky Sluneční zátoka 2012