Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrany - 17.4.2014

Včera v podvečer jsme zašli na Rybníček na naše předposlední obrany před zkouškami ZM.

Po totálním propadáku minule (z Darova výkonu a hlavně chuti pracovat jsem byla doslova „na ručník“, z Darovy strany vysloveně truc - nemůžu si na placu čichat, tak nebudu pracovat!) jsem se přece jen trochu obávala, jak to bude vypadat. Předchozí dny jsme ale doma trošku trénovali s rukávem při „figurování“ manžela a vypadalo to nadějně, při lekcích poslušnosti na Rybníčku jsme už skoro napravili i "revír", tak jsem doufala, že to bude snad lepší.

Změnila jsem taktiku a obrany dělala vyloženě na odměny. Vzala jsem naši větší odměnovou krabičku a skoro ji naplnila kousky sýra a tlačenky ze zapomenutého skrojku, pěkné větší kousky, a ráno Dara skoro nekrmila (jen trocha mléka a granule sotva na dno misky). Mirek nic nenamítal a souhlasil i s mým návrhem, že po propadáku minule vezmeme 1. kolo na vodítku na rozkousání a když to půjde, tak na 2. začneme revírem.

Dara jsem ale hned při příchodu na cvičák a uložení v odkládačce (moje oblíbená krajní) musela přemístit, ještě od někdy tam zbyly stopy po háravé fence, Dar hned lehl a začal v odkládačce (stejně jako posledně) lízat podlahu... Ta druhá odkládačka byla v pořádku, takže Dara před kousáním nic nerozptylovalo.

Mirek se samozřejmě zeptal, jak jsme dopadli na zkouškách - Darův výsledek ho málem posadil na pozadí, že od p. Olivy 90 bodů - "super" a na Eviny holky - dobrý, hlavně že zkoušku udělaly.

Dar 1. kolo odkousal na vodítku docela slušně, odměny za rukáv hodně zabraly (výměnou za rukáv vždy ode mne dostal pár pamlsků), byl s každým zákusem lepší a lepší, i když mi ke konci chtěl s rukávem už z placu odcházet. Mirek to komentoval, že Dar konečně aspoň trochu kouše.

2. kolo šel Mirek do zástěny a já Dara poslala ze středové osy. Poprvé bylo Darovo vyběhnutí na „revír“ trochu váhavé, tak jsem mu pomáhala opakováním povelu a pak nápovědou "štěkej", jenže na ni vyběhl od Mirka ze zástěny kousek ke mně, aby viděl, co se děje, ale jen jsem ho poslala k zástěně znovu, tak se tam vrátil a hned začal Mirka vyštěkávat. Mirek ho musel k chycení rukávu pobídnout, ale Dar ho pak chytil a donesl ke mně. Velká pochvala, pamlsky a opakovačka už byla jistá a celkem pěkná. Dar pak lovil rukáv a posléze i Mirka nejprve asi na 5 a pak skoro 15 kroků, s rukávem, když mi ho nesl, si vrtěl ocasem a pochvaly mu dělaly moc dobře (však mne také Mirek vybízel, ať chválím a chválím, aby se Dar cítil dobře). Tohle kolo sledoval i manžel, který pro nás přišel chvilku předtím a zašil se pod stříšku, aby ho Dar neviděl. Dar si nakonec po posledním získání rukávu doběhnutím Mirka rukáv odnesl a když viděl manžela, jak jde k plůtku, tak mu hned radostně cválal rukáv odevzdat - bylo vidět, jak je pyšný, když ho manželovi nesl. Mirek říkal, že na tohle (žádoucí pamlsky za rukáv) jsem měla přijít už před půl rokem a bylo by to úplně o něčem jiném. Říkala jsem mu, že jakmile se Dar něco naučí, pak to u něj jde strašně rychle dopředu, takže to můžeme ještě na zkoušky stihnout. Mirek tomu asi moc nevěřil, tak jen doufám, že se Dar na zkouškách jako obvykle pořádně vytáhne. ..