Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava na zkoušku ZM v Bílovicích 11.4.2015

V poslední sobotu před naším opakovaným pokusem o zkoušku ZM jsme se vydali na cvičák pí Lázničkové do Bílovic. Cvičák je malý, v procesu budování až na konci obce, ale s velmi přátelskou atmosférou a „bonusem“ v podobě řeky hned vedle něj a lesa kolem navíc. A pro zkoušky s naším „zimním“ figurantem Ivanem, na nějž jsme si sem přijeli vyzkoušet obrany.

Dojeli jsme dříve již na poslušnost, předcházející obranám, tak jsme si mohli chvilku pochodit s Darem po cvičáku, zkusit si překážky, hodit aport. Stále ještě jsem měla problémy s chůzí, tak jsme „execírku“ omezili na minimum, běh se musel úplně vypustit, ale Dar byl docela hodný, jak se srovnal s jiným cvičákem, cvičil velice pěkně. I prvky, které jsme si dali oproti jednoduché poslušnosti na ZM navíc z náročnějších zkoušek (aport přes překážky, sedni-lehni-vstaň na asi 20 kroků, plížení k psovodovi). Nevyzkoušeli jsme jen odložení (to jsme dělávali při každém kladení stopy a Dar to snad od ledna nezapomněl) a střelbu, tak v poslušnosti nebudou snad na zkoušce problémy.

Trošku ve mně zatrnulo, když se při obranách začal na fotbalovém hřišti, jednou stranou přilehlém ke cvičáku (jedna z fotbalových branek je jen několik metrů od plotu se zástěnou) hrát odpolední zápas. Našeho hlídacího psa samozřejmě hodně zajímalo i to dění na hřišti, zvláště, když se pro balón muselo jít až k plotu. Ale byla jsem ujištěna, že na zkoušky bude příští sobotu klid… Tak si to Dar aspoň zkusil v trošku rušnějším prostředí.

Jak se dalo čekat, Dar zase měl problém se zástěnami (zvlášť s tou u hřiště), tak jsem mu ji pomohla zapamatovat si pamlskem na krabičce s odměnami. Úvodní rozkousání na vodítku se Darovi ještě nějak nechtělo, víc koukal, než „kousal“, ale pak si dal říci a „lovení rukávu“ bylo lepší a lepší. Vyštěkání Ivana na zástěně zase nic moc … Ale jak přišlo na řadu zadržení „darebáka“, tak už si Dar obrany zase docela užíval.

Bylo dost teplo, ve stínu dobře 20°C, s náhlým teplem měli po zimě problémy i ostatní psi, tak osvěžení v řece bylo k nezaplacení. Stejně Dar doma ušlý lehl a odpočíval. Nejdůležitější ale bylo, že si Dar před zkouškou mohl cvičák trochu očichat, seznámil se s rozmístěním zástěn, tak teď už zbývá jen doufat, že to příští sobotu bude dobré. Děkujeme. Na zkoušku nám, prosím, držte palce.