Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrany - 14.11.2013

Dnešní odpoledne jsme opět zašli na Rybníček pocvičit obrany. A stejně, jako minulý týden, jsme se zase dostali o pěkný skok dál.

Dar byl na ně řádně odpočatý, po noci doma totiž prospal v Argově boudě skoro celý den, až jsem se začínala bát, zda s ním něco náhodou není… Ale jen došel domů manžel, Dar ožil a táhl manžela na procházku.

Obrany, hlavně úvodní kolo, pak opravdu stály za to. Z odkládačky mne Dar tak táhl na plac, že jsem měla co dělat, abych „nějak brzdila“, a na place, když Mirek hned nešel, začal Dar z natěšení „na darebáka“ skákat na rukávy mně. Mirek to komentoval, že je určitě dobře vyspaný, a tentokrát již ani nenechával Dara se „rozkousat“ na vodítku. Rovnou jsme začali „lovením“ z náběhů a pak poprvé jsme zkusili vyslání na revír do makety. Jen na pár kroků, Dar přitom viděl, jak tam Mirek běží, a Mirek mi dal v půlce cesty k maketě povel, ať Dara pustím.  Dar nepotřeboval říkat, co má dělat, jen jsem ho pustila s povelem „revír“, běžel za Mirkem k maketě, zastavil se u ní a začal na Mirka štěkat. Po chvilce byl od něj odměněn vybídnutím k chycení rukávu – a Dar se hned také odměnil. Krásný, silný zákus a pak s rukávem zase malé kolečko, než mi ho pyšně přinesl. Samozřejmě se ode mne dočkal zasloužené pochvaly! Celou akci jsme stejně bezchybně zopakovali ještě dvakrát.

Druhé kolo už bylo trošku horší, ale Dar opakovaně zvládl „revír“ s vyštěkáním „darebáka“ v zástěně, moji obranu před útokem a pak i ulovení Mirka. To už bylo za tmy a v ostrém kontrastu světla reflektoru a tmy měl Dar trochu problém se trefit na rukáv (Mirek křičel, že byl málem kousnut do… ), ale zvládl to. Končili jsme krátkým zákusem do rukávu na vodítku.

Mirek byl s Darem velmi spokojený, říkal, že Dar byl dnes plný energie a je to už „úplně jiný pes“, než když jsme s obranami začali. Mirek mi nemohl udělat větší radost…