Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čičánek II má své 1. narozeniny

Právě dnes se náš černý kocour dožil jednoho roku a oslaví u nás své 1. narozeniny.

Je ho pořádný kus, i když je skoro jako žížalka, váží 4,5kg a za tu dobu u nás toho stihl docela hodně. Už několik měsíců spí venku, někdy pod terasou zahradní chatky souseda, někdy ještě u sousedů dál, chodí se přikrmovat (jako by doma neměl kvalitního jídla dost!) ještě i k dalšímu sousedu přes ulici, milujícímu celý kočičí rod, a domů chodí Čičánek jen přes den, po nočních toulkách se nasytit z plných misek a pak v klidu a pohodlí některého křesla se pořádně vyspat. V minulých týdnech prožil své první zálety, samozřejmě, jako kočičí benjamínek mezi dospělými kocoury dostal (a zřejmě víckrát) trošku na frak a vrátil se smradlavý od "značkovacího postřiku" starých mazáků, ale to jej vůbec neodradilo, aby další noc nešel "za holkama" zase...

Je pěkně rozmlsaný, no - jako domácí kocour (předpokládám, že hlavně od našeho "kočičího" souseda), u něj rozhodně neplatí že "kočky by kupovaly Whiscas", a jako u pravého lovce u něj vítězí čerstvé maso. A pochutná si i na mléku, samozřejmě tom tučném.

Stále ještě se rád s námi pere, ale už si dokáže vychutnat i hlazení a mazlení. S Darem si vyjasnili pravidla soužití (jako např. že do psí misky se nestrká nos a nevšímavě se musí proběhnout i kolem případně pohozené psí tyčinky či jiného Darova pamlsku, zvláště je-li pes poblíž, nemá-li kocour přijít k úhoně), Čičánek, když se vrátí po nočních toulkách domů a Dar leží poblíž dveří, přjde opatrně Dara pozdravit dotknutím se nosu na nos a občas si nechá (dokonce s potěšením, jak o tom svědčí pohodové rozvalení se) od Dara pročichat kožich či olíznout ouška. A já jsem samozřejmě šťastná, že mezi oběma mými "černoušky" vládne klid a pohoda.

Přeji našemu Čičánkovi, z nějž už dorostl dospělý Čičan, aby mu tenhle krásný kočičí život vydržel ve zdraví ještě dlouhá léta a my se s ním mohli těšit co nejdéle.