Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co přinesl rok 2015

Rok 2015 právě skončil…

Přinesl radosti z úspěchů i smutek a zklamání, když se nedařilo, ale to dobré v něm přece výrazně převážilo.

Na jaře jsme koncem března přišli po takřka 11 společně strávených letech o naši poslední kočičku Číču II. Smutek po ní i touha po kočičím kamarádovi nám počátkem léta přivedla  černého kocourka Čičánka II, který zaplnil prázdné místo.

Dar dovršil v půli května 5 let. V právě uplynulém roce jsme se s ním věnovali hlavně tréninku na zkoušky, kterých se nám nakonec i přes podzimní neúspěchy podařilo složit dalších pět - včetně třístupňové ZM a náročné stopařské zkoušky FH2.

V květnu byl Darovi přiznán titul Českého šampiona, opravňující na výstavách předvedení ve třídách pracovní a šampionů či vítězů a také zařazení do výběrové třídy chovnosti. Zúčastnili jsme se poprvé soutěže o Nejúspěšnějšího pracovního hovawarta (r. 2014) – a obsadili skvělé 9. místo. Na podzim jsme se s Darem zúčastnili i několika závodů a hned ten první z nich znamenal Darovo premiérové vítězství – v kategorii stopařů na III. ročníku č-s závodu hovawartů.

Výstavy jsme v r. 2015 absolvovali jen tři. První z nich v únoru v Brně nebyla úspěšná (VD),  ale vše jsme si vynahradili na následujících dvou výstavách – v srpnu v Bratislavě získal Dar 4. CAC Sk a s ním i svůj 2. titul šampiona – Šampion krásy Slovenska, a na Klubové výstavě v září další výbornou a poprvé s pořadím.

A co plánujeme v začínajícím roku 2016…?

Již příští neděli 10.1.2016 se Dar představí v Brně na Hanácké NV (třída pracovní) a během roku na obou klubových výstavách.  Ještě letos se budeme věnovat v tréninku obranám a zkusíme přidat nějakou další třístupňovou zkoušku. Na stopách se budeme snažit zlepšovat techniku vrcholné stopařiny a práci zúročit úspěšným složením nejvyšší stopařské zkoušky i důstojnou účastí na MR hw stopařů  Znovu se zúčastníme soutěže o Nejúspěšnějšího pracovního hovawarta (r. 2015) a těšíme se i na několik závodů.

Je před námi další perný pracovní rok … prosím, přejte nám, aby byl také úspěšným.