Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za rokem 2014

Rok 2014 dnes končí… Nebyl tak úspěšný, jako předchozí rok, ale přece děkuji za vše, co se v něm podařilo, a z toho, co nevyšlo, se budeme snažit si odnést moudré ponaučení.

V právě uplynulém roce jsme přišli o kocourka Čertíka, když se jednoho letního dne již nevrátil domů, předtím se rozloučili s jezevčíkem Luckym a naopak přivítali „éro“ Dastyho. K naší radosti je stále s námi naše kočička Číča II, které v dubnu 2014 bylo již 10 let. Těší se dobrému zdraví a už se vcelku smířila s Darem.

S Darem se dařilo tak nějak „střídavě“ – omezili jsme trochu výstavy a více se věnovali výcviku, především stopám. Absolvovali jsme celkem 10 výstav, ze 4 u nás jsme odešli 2x s výbornou (1xCAC), 2x s VD (2. VD byla na Evropské výstavě), ze 6 výstav na Slovensku jsme se vrátili 4x s výbornou (2x r.CAC Sk) a 2x s VD.  

Podařilo se nám složit 5 zkoušek ze 6, o něž jsme se letos pokusili – všechny složené zkoušky byly stopařské.

Zúčastnili jsme se i několika závodů, včetně našeho prvního mezinárodního závodu a MR hw stopařů.  I když se výsledkově závody nepovedly, nabyté zkušenosti z nich byly velice cenné a můžeme na nich stavět do dalších let.

A co plánujeme v nadcházející rok 2015…?

S Darem se pokusit o složení dalších zkoušek a konečně i splnění podmínek pro zisk Českého i Slovenského šampióna.  Půjdeme na pár výstav (ta nejbližší nás čeká již v únoru v Brně) a chystáme se znovu i na česko-slovenský závod hovawartů a pak MR hw stopařů, kde snad tentokrát již nebudeme „jen do počtu“. Dar příští rok dovrší 5 let a bude v tom „nejlepším věku“… Pokusíme se jej nepromarnit.