Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2016 … jaký byl?

Končí rok 2016  a je čas se ohlédnout…

Rok 2016 byl rokem, který přinesl jak hodně radosti, tak i dílčí neúspěchy, zklamání, smutek. Ta nejlepší zpráva hned na začátek: do dalšího roku  vstupujeme vcelku zdraví, s elánem a celá naše malá rodina … s Darem, který dovrší v květnu již 7 let, i naším kočičím třeštidlem, černým kocourem Čičánkem (Čičanem), jemuž budou v květnu  2 roky.

V únoru přijela za Darem jeho první (a zatím jediná) nevěsta Nimba. Spojení bylo úspěšné, narodila se krásná štěňátka, ale zůstala jen nejmladší fenka, černá Aenigma, která jako by v sobě plně nesla svého tátu.  Byť žije daleko od nás, dělá nám zatím velkou radost.

Výstavy Dar absolvoval jen tři – odnesl si dvakrát výbornou, z poslední výstavy odešel s VD. A nedařily se ani zkoušky,  vrchovatě jsme si při nich vybírali „kopec smůly“.  Ale naopak velmi povedená zkouška FH2 v létě nám umožní v příštím roce hlásit se poprvé na výběrový závod MR stopařů.

Zúčastnili jsme se opět soutěže Nejúspěšnější pracovní hovawart r. 2015 a obsadili krásné 5. místo.

Uplynulý rok jsme již více věnovali závodům. Zkusili jsme si dvoudenní stopařský speciál, zúčastnili se 4. ročníku č-s závodu ale hlavně potřetí absolvovali MR hw stopařů, které nám přineslo zřejmě největší úspěch roku: Dar obsadil 2. místo a kvalifikoval nás tím na MS hw stopařů v r. 2017 na Slovensku.

Co nás čeká v nadcházejícím roce 2017…?

Plánujeme účast na 3 výstavách … nejprve v únoru v Brně na DUO CACIB, pak na Klubové a Speciální … a možná přibude ještě i výstava na Slovensku slovenského hw klubu

Pomalu končíme s všestranným výcvikem a stále více se orientujeme na stopařskou práci. Na jaře se ještě naposledy pokusíme o zdolání některé zkoušky, ale hlavně se těšíme na závody – samozřejmě zejména stopařské. V dubnu si zřejmě zopakujeme Stopařský speciál, v září pak 5, ročník č-s závodu v Brně. Vrcholem sezóny bude MR a MS hw stopařů a VS stopařů na MČR. Při nich budeme potřebovat spoustu štěstí … tak nám, milí přátelé, držte všechny palce. Snad bude tenhle náš rok rokem úspěšným.