Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavíme Darovy 6. narozeniny

Zase už se překulil další rok a Dar dnes dovršil šest let. Tyhle jeho narozeniny jsou ale trochu  zvláštní – spolu s ním totiž právě dnes má své 3. narozeniny Darova první. partnerka Nimba KS, má tak přesně polovinu Darových let.  A do úplnosti … jejich chlupatá rodinka dnes dovršila 4. týden života.

Jako vždy jsem Darovi nachystala lepší snídani a pak tradiční zákyskový dort – speciální miskový jen pro Dara a další pro lidské členy jeho rodiny. Od mámy Dar dostal krabičku vařeného masa a pak kousek dortu na ochutnání. Ovšem na ten svůj dort si bude muset počkat až do večera, po návratu ze cvičáku… v neděli máme ještě poslední jarní zkoušku, tentokrát na domácím cvičáku, tak aby měl Dar pro cvičení aspoň nějakou motivaci…

Přeji Darovi, jeho sourozencům i Nimbě ještě hodně krásných dní s námi a hlavně aby je prožili ve zdraví.

...

Dar si svůj dort po cvičáku opravdu vychutnal a já mu přidala vřelé pohlazení s přáním. O to vřelejším, že jsem v té chvíli myslela na jeho odešlé kluky a ohrožené také dvě dcery.

O hodinu později jsem se dozvěděla, že tragédie Darových prvních dětí je dovršena. Po návštěvě veterináře v Bojnicích byly uspány dvě jeho dcery, plavá Avena a čzn Alba. Fenky v posledních dnech přežívaly již jen díky neúnavné péči chovatelů.  Původně nejslabší fenka, narozená jako poslední, černá Aenigma, zvaná Eni, je v pořádku a my si všichni prosíme, aby zůstala zdravá a přežila. Zatím se vše zdá na nejlepší cestě – Eni je jako každé zdravé štěně ve 4 týdnech, hravá, čilá, vnímavá, prostě Darova dcera. Její váha ve 4 týdnech dosáhla 3,30kg, což je dobrým znamením, že chuť k jídlu i životu jí rozhodně nechybí. … jen tak dál, Eni.