Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavíme narozeniny

2. 6. 2012

Slavíme Argovy 12. a Darovy 2. narozeniny

 

18. května 2012 dovršil Dar své 2 roky, Argovi bylo o 5 dní později, 23.5., již 12 let. Argův zdravotní stav není dobrý a přes veškerou naši péči a snahu se žel stále zhoršuje. Tak si s ním užíváme každý den a zvláště takový významný, jako byly 12. narozeniny. V týdnu na oslavy nebyl čas, tak jsme oběma našim pejskům nachystali jejich společný narozeninový den na sobotu 26.5.

Samozřejmě nemohl chybět tradiční zákyskový dort. Z dietních důvodů (my lidé si jej nemohli jaksi dovolit) se tentokrát chystal jen Argovi s Darem a tak každý dostal svůj. Piškotky namočené ve šťávě z broskvového kompotu a zákysová smetana (pro oba dohromady jen jedna) oslazená špetkou hroznového cukru. A navrch pak trošku šlehačky. (Vzhledem k tomu, že oba naši hafánci jsou zvyklí na mléko, i plnotučné, a nedělá jim žádné problémy, nebyla ani tahle „bomba“ pro ně ničím výživně výjimečným).

K dortům přišla i gratulace s přáním každému z nich. Po pořadě, od toho staršího. Dar způsobně čekal, až popřeji Argovi a předám mu dort, a pak mi velmi ochotně podal packu a vyslechl si přání.

A jak jim chutnalo…? No, po dortech se za chvilku jen zaprášilo, Dar vylízal talíř, že byl jako po umytí, a Argovi, kterému se moc nedařilo lízat, jsem musela pomoci a podávat mu sousta rukou. Dar, mezitím dávno hotový se svým dortem, seděl vedle mne a lítostivě sledoval každé Argovi podané sousto. Přiznávám, že „mne ukecal“ a dostal ještě malý kousek… Nakonec se ochotně postaral i o Argův talíř.

A pak následovalo mazlení, hlazení, česání, povídání si, což oba pejsci vděčně přijímali. O to více je nám líto, že tyhle jejich společné narozeniny jsou poslední.

 

Náhledy fotografií ze složky Slavíme narozeni - Dar 2., Argo 12.