Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čičánek II má půl roku

Naše současné kotě, Čičánek II, má právě dnes již půl roku. Ač je dosud kotě, tak kotě vůbec nepřipomíná... je z něj docela pěkný kus kocoura. Váží totiž 3,8kg, což je váha běžné dospělé kočky, a přitom není žádný tlusťoch. Zřejmě se u něj velikostně projevuje jeden ze skrytých předků - britská kočka (Čičánkova jediná sestra je s modrošedým kožíškem do "britek" zcela očividně). 

Se jménem Čičánek II jsem se nejspíš pořádně "uťala" ... takový ďáblík, jako je tenhle kocourek, nebyl snad ani jeho předchůdce Čertík. Lovec, dravec, žrout... nejoblíbenější zábavou stále zůstává lovení manželova lokte, na který dokáže skočit z úkrytu za proutěným košíkem na lavici dobře metr, manželovi nasadí na ruku "dvojitého nelsona", zakousne se do mikiny na lokti a zadními packami drápe o stošest... Mně zase s oblibou ze skrýše za křeslem skáče za chůze zezadu na koleno, ale ke mně je aspoň docela jemný - zoubky pracují jen v náznaku a drápky jsou zatažené.

S Darem už se sžili velice dobře. Čičánek si dává na psa pozor a vždy se pozorně dívá, jak se Dar tváří, když se k němu blíží. Když má Dar přátelský, klidný pohled, nechá se od něj čičák (obvykle na křesle či pohovce) bez námitek podlachnit, ale při Darově "pohledu lovce" ihned mizí v dobrém úkrytu za pohovkou. A venku se raději nenechá Darem chytit vůbec. I když už pomalu začne zima, je přes noc kotě venku, den s námi tráví doma v bezpečí některého svého oblíbeného místa.

Pevně doufám, že bude tak pěkně propívat i dál.